ВИДЕО | Невообичаено пријателство: Девојче направи сладок гест за работник во продавница

1 min read

Понекогаш и најмалиот гест може да разубави нечин гест, а таквите чинови на добрина се посебно вредни кога ги прават мали деца.

Рејчел Смит е млада мајка која сподели еден навистина сладок момент меѓу нејзината ќерка Фиона и еден работник во продавница во која тие семејно пазарат еднаш седмично.

Имено, на снимката која е објавена на Тик-ток, малечката Фиона шета низ продавницата со голем плик во кој има картичка за благодарност за продавачот Глинет бидејќи тој ѝ купил велосипед за роденден.

Рејчел вели дека нивните средби ѝ носат „неизмерна радост“ на малечката и дека тие двајца, неочекувано, се најдобри пријатели. Исто така, мајката открила и дека Фиона го нарекува Глинет – „High Five“ затоа што тој секогаш ја поздравува со „да пукне“.

Нивниот поздрав бил толку сладок што предизвикал бројни позитивни реакции на платформата Тик-ток.

@snowinginsaturn The most unlikely BFF #publix #bff #kids ♬ To Build A Home – The Cinematic Orchestra & Patrick Watson

ВИДЕО | Ќе ве расплаче: Канадски пар вдомил куче од Индија

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Болоња со „услуга“ за Елмас и Наполи во борбата за Скудетото

Следно

ФОТО+ВИДЕО: Муслиу во тимот на колото во втората Бундеслига

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian