ВИДЕО: Болоња со „услуга“ за Елмас и Наполи во борбата за Скудетото

1 min read

Вечерва во рамките од 31 коло во најсилното италијанско првенство составот на Милан на домашен терен ремизираше без голови (0:0) со Болоња.

Сега „росонерите“ имаат само еден бод предност пред второпласираниот Наполи на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас.

Домаќините имаа поголем број на удари, посед на топка, повеќе време на противничката половина и можности за реализација, но мируваше мрежата на Скорупски.

Денеска се одигра уште еден меч, Верона забележа минимален триумф (1:0) над Џенова со голот на Симеоне во петтата минута.

Серија А, 31. коло:

Сабота:

Салернитана – Торино 0:1

Лацио – Сасуоло 2:1

Специја – Венеција 1:0

Недела:

Фиорентина – Емполи 1:0

Аталанта – Наполи 1:3

Удинезе – Каљари 5:1

Сампдорија – Рома 0:1

Јувентус – Интер 0:1

Понеделник:

Верона – Џенова 1:0

Милан – Болоња 0:0

Табела:

Милан 67 бодови

Наполи 66

Интер 63

Јувентус 59

Рома 54

Лацио 52

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Старо-нова класика: Димитар Андоновски и Сара Мејс ја препеаја „Ако одам во Битола“

Следно

ВИДЕО | Невообичаено пријателство: Девојче направи сладок гест за работник во продавница

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian