УХМР со најнова прогноза: Еве какво ќе биде времето до крајот на неделава (ФОТО)

1 min read

Времето утре ќе биде променливо облачно, претпладне во јужните делови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Преодно стабилизирање на времето ќе има во среда, а во четврток на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Потоа во следните два дена времето ќе биде стабилно, сончево и топло.

kurir.mk

Претходно

Русија и Србија влијаат во спорот меѓу Скопје и Софија, вели бугарскиот аналитичар Владимиров

Следно

ВИДЕО | Старо-нова класика: Димитар Андоновски и Сара Мејс ја препеаја „Ако одам во Битола“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian