Видео: Приведен дилер од Скопје, погледнете што е пронајдено по хаубата на возилото

1 min read

Доцна синоќа на ул.„Словенечка“ во Скопје е приведен 37-годишен скопјанец, во чие возило била пронајдена дрога.

Според информациите од МВР, при преглед на возилото „фиат браво“, во сопственост на Р.П., под хаубата било пронајдено и одземено едно пакување со околу 350 грама марихуна.

Против Р.П. по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

skopjeinfo.mk

Претходно

Бугарите се жалат дека поради евтиното јагнешко месо во Македонија е загрозен бизнисот со овци во Бугарија

Следно

Дендиас на пат кон Одеса

Latest from Blog

Перишиќ се сели во Лондон

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ одлучи кариерата да ја продолжи во Премиер лигата и тоа во екипата

MacedonianEnglishAlbanian