ВИДЕО| Грците нападнаа конвој на НАТО и американските сили

1 min read

Грчките левичарски активисти денеска ги нападнаа конвоите на НАТО и американските сили.

Нападите беа насочени кон оклопни возила испратени во Полска со воз.

Во пристаништето во Александрополис во последните денови истоварени биле американски оклопни возила, а оттаму со железница се транспортираат во Полска.

Комунистичката партија на Грција побара железницата да одбие да опслужува возови кои превезуваат американска и НАТО опрема.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Денес променливо облачно со локален дожд, од утре постудени со можни врнежи од снег

Следно

Пет секојдневни навики кои ја влошуваат псоријазата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian