Повторно убави вести од зоолошка: За прв пат се роди бебе од видот двогрба камила

1 min read

Продолжува „бејби бумот“ во скопската зоолошка градина. Вака директорот на скопската зоолошка градина ја соопшти веста за денешната принова.  По вчерашните информации за лемурчето и ламата, од денес ова место е побогато со приновата од двогрбите камили. 

Веста беше споделена и на фејсбук страната на скопската зоолошка градина каде информираа дека малиот Буби одлично напредува, постојано е со неговата мајка Мираи, а со таткото Карлос во надворешното живеалиште ќе бидат заедно за околу една недела.

Скопјани, но и сите други љубители на животните со радост ги примаат вестите околу новороденчињата во скопската зоолошка градина. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Фиго: Застрашувачки е да загубите од Македонија на домашен терен

Следно

Тензични избори во Србија: Претепан опозиционерот Грбовиќ, обвинувања за паралелни избирачки списоци

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian