Нови 196 ковид случаи, 23 оздравени и еден починат

1 min read

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Направени се 2.067 тестови, а регистрирани се 196 нови случаи на КОВИД-19: Скопје –105, Битола – 30, Прилеп – 13, Охрид – 11, Куманово – 7, Штип и Виница – по 4, Велес, Кичево, Струга и Гевгелија – по 3, Кавадарци, Струмица и Ресен – по 2, Гостивар, Кочани, Неготино и Свети Николе – по 1.

Од вкупниот број на позитивни (196), регистрирани се 38 реинфекции.

Регистрирани сe 23 оздравени пациенти од: Кавадарци – 7, Битола – 5, Делчево – 3, Велес -2, Гостивар, Кичево, Кочани, Гевгелија, Неготино и Ресен – по 1.

Во текот на изминатите 24 часа, е регистрирано едно починато лице од Битола (81г), починато во болнички услови. Од вкупниот број на починати лица (1) , кај сите починати лиhttps://www.slobodenpecat.mk/wp-admin/post.php?post=805596&action=edit#category-allца се регистрирани коморбидитети.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Чави не го сака Роналдо на „Камп Ноу“

Следно

МВР: Денеска 153 казни за брзо возење на територија на СВР Тетово

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian