Избори во Србија: Еве како Србите гласаа во Скопје и Куманово

1 min read

Денеска во Србија се одржаа Претседателски, парламентарни и локални избори.

Според податоците, за Претседателскиот избор 485 Срби во Скопје гласале за Александар Вучиќ или 90,15 %, а за парламентарните избори за СНС гласале 355, односно 65,9%.

Во Куманово 295 Срби гласале за Александар Вучиќ односно 94,85%, а за СНС на парламентарните избори гласале 264 или 82,1%

kurir.mk

Претходно

Во боите на НАТО осветлена зградата на МНР

Следно

Ипсос/ЦЕСИД ги објавија првичните резултати: Вучиќ со убедлива предност пред останатите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian