ФОТО: Mицкоски и Николоски на покана на Орбан заедно ги чекаат резултатите од парламентарните избори во Унгарија

1 min read

На покана на нашиот голем пријател и пријател на Македонија, Orbán Viktor, денес заедно со потпретседателот Aleksandar Nikoloski ги чекаме резултатите од парламентарните избори во Унгарија, во изборниот штаб на Fidesz, информираше преку својата официјална Фејсбук страница Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ.

Тој напиша дека очекуваат нова, четврта по ред победа за Фидес и нов четврти по ред премиерски мандат на Виктор Орбан!

kurir.mk

Претходно

Мицкоски во штабот на Орбан во Будимпешта, чека нова победа на унгарскиот премиер

Следно

Турски државјанин под сомнителни околности починал во Скопје

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian