ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Попладне прооен дожд, грмежи и ветер

1 min read

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во крајните западни и крајните источни делови. Попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува силен југозападен ветер. Кон крајот на денот поради заладување на планините врнежите ќе преминат во снег.

Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува силен југозападен ветер. Максималната температура ќе достигне до 16 степени.

Во следните денови ќе се задржи променливо облачно и посвежо време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините со локални врнежи од снег, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дневен хороскоп за 2 април: Додека вие кроите планови, некој нижи успеси

Следно

Во Македонија активни 1.715 случаи, еве каква е состојбата со коронавирус во земјите од регионот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian