ВИДЕО: Уште една МВП партија на Јокиќ против Минесота

1 min read

Нагетси не успеаја да забележат победа во новиот натпревар оваа сезона во НБА лигата и покрај одличните перформанси на Никола Јокиќ.

Составот од Колорадо беше поразен од Минесота со резултат 136:130, а српскиот центар во редовите на Денвер беше најефикасен на мечот со импресивен „дабл-дабл“ учинок од 38 поени, 19 скокови и осум асистенции.

Го следеа Гордон со 24 и Морис со 23 постигнати поени, а на спротивната страна за Тимбервулвс се истакна Ентони Таунс со 32 поени, а Расел запиша 24.

Денвер е моментно шестопласиран со учинок 46-32, додека Минесота е седмопласирана на Западот и има две победи помалку од Нагетси.

НБА лига, резултати –

ЛА Лејкерс – Њу Орлеанс 111:114

Денвер – Минесота 130:136

Сан Антонио – Портланд 130:111

Милвоки – ЛА Клиперс 119:153

Мемфис – Феникс 122:114

Хјустон – Сакраменто 117:122

Оклахома – Детроит 101:110

Бостон – Индијана 128:123

Орландо – Торонто 89:102

Вашингтон – Далас 135:103

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Стефанија Несторовска ни приготви мафини со блитва и маслинки

Следно

ВИДЕО: Одбележан Денот на Првата пешадиска бригада

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian