ВИДЕО: Грчки левичари го нападнаа воениот конвој на НАТО кој со воз оди кон Полска

1 min read

Грчки левичарски активисти денеска ги нападнаа конвоите на НАТО и американските сили. Нападите беа насочени кон оклопни возила испратени во Полска со воз.

Во пристаништето во Александрополис во последните денови се истоварени американски оклопни возила, кои потоа со железница се транспортираат во Полска.

Комунистичката партија на Грција побара грчката железница да одбие да опслужува возови кои превезуваат американска и НАТО опрема.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Од вечерва нови рестрикции за вода во Тетово, изворот Лешница е загаден

Следно

Хороскопски знаци кои ќе останат со партнерот кој ги изневерил

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian