ВИДЕО: Грчки левичари го нападнаа со боја воениот конвој на НАТО кој со воз оди кон Полска

1 min read

Грчки левичарски активисти денеска ги нападнаа конвоите на НАТО и американските сили со балони со боја. Нападите беа насочени кон оклопни возила испратени во Полска со воз.

Во пристаништето во Александрополис во последните денови се истоварени американски оклопни возила, кои потоа со железница се транспортираат во Полска.

Комунистичката партија на Грција побара грчката железница да одбие да опслужува возови кои превезуваат американска и НАТО опрема.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Бензема со два гола од три пенали за „кралски“ триумф

Следно

ВИДЕО | Ќе ве расплаче: Канадски пар вдомил куче од Индија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian