Јубилејот на Гачевски беше крунисан со победа на Вардар

1 min read

Вардарци ја забележаа третата победа во низа од пролетниот дел на сезоната во Втората македонска лига – Запад. Во рамките од 21 коло убедливо триумфираа над Кадино со резултат 4:0 на стадионот „Борис Трајковски“ – Маџари, Скопје.

Стрелци на головите беа Петковски во четвртата и 52 минута, Демир во 33 и Величковски во 83 минута. Филип Гачевски денеска прослави еден јубилеј во „црвено-црниот дрес“, откако по 150т пат го облече дресот на Вардар.

Во другите средби од 21 коло во 2МФЛ – Запад: Силекс – Охрид 1:0, Тетекс – Гостивар 2:0, Воска Спорт – Велешта 4:0, Беса 1976 – Кораб 2:0.

Табела: Силекс 53 бодови, Воска Спорт 48, Вардар 43, Тетекс 34, Гостивар 26, Беса 1976 25, Кораб 20, Охрид 19, Велешта 17, Кадино 6.

2МФЛ – Исток, 21. коло, резултати: Слога Виница – Детонит Јуниор 2:1, Саса – Осогово 2:0, Победа – Братство 07 6:0, Кит Го Пехчево – Кожуф Гевгелија 1:0, Беласица – Лок. Градско 6:0.

Табела: Слога Виница 45 бодови, Победа 44, Беласица 44, Саса 43, Осогово 27, Кит Го Пехчево 26, Кожуф Гевгелија 26, Детонит Јуниор 20, Братство 07 13, Лок. Градско 6.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Трагичната судбина на Ерик Клептон: Болката за загубениот син никогаш нема да престане

Следно

НОВИ АУДИО СНИМКИ | Камчев му реферира на Груевски за сведочењето за „Плацевите на Водно“: Мафија бре шефе!?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian