Силниот ветер откорна покрив од зграда во Аеродром

1 min read

Ветерот откорната кровна конструкција на зграда на улицата „Симеон Кавракиров“ во населба Мичурин.

На терен покрај полицијата е и противпожарната служба.

Пред неколку дена силниот ветер откорна покрив на зграда во Охрид. Невреме деновиве имаше во повеќе краеви на Македонија. 

Според првичните информации, нема повредени лица. 

skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО: Галичник ќе биде отсечен најмалку една недела, големи снежни наноси и силен ветер

Следно

Наместо кафе, напијте се зелен чај: Здрав напиток кој може да ви помогне при слабеењето

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian