Се роди бебе лама во скопската Зоолошка градина

1 min read

Уште едно бебе подмладок во Скопје ЗОО, имаме радост и кај ламите, соопштија од скопската Зоолошка градина споделувајќи ја фотографијата од новиот член.

Убавата вест ја соопштија од ЗОО Скопје на својот Фејсбук профил.

Неодамна, по 20 години, во зоолошката се родија три мали лавчиња.

skopjeinfo.mk

Претходно

Во Македонија активни 1.715 случаи, еве каква е состојбата со коронавирус во земјите од регионот

Следно

Снег во делови на Хрватска и Словенија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian