Како во 70-тите спроведуваа инспекции во скопските маркети?

1 min read

Инспекциите во скопските маркети во 70-тите години биле навистина многу строги. 

Инспекторите на терен ги проверувале сите ваги и артикли, за да бидат сигурни дека продавниците работат според законите. 

Секако, за прекршителите следувале и парични глоби. 

Можеби голем дел од нас не се сеќаваме на таквите надзори, но може да се каже дека инспекторите на терен си ја вршеле доследно својата работа. 

@laki_ognjanoski #macedoniantiktok #skopje #makedonija #macedoniantiktok original sound – Laki Ognjanoski

skopjeinfo.mk

Претходно

Приведен дилер во Скопје, пронајдена марихуана во неговото возило

Следно

Орбан влезе во директен конфликт со Украина, во Унгарија тензични избори

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian