ФОТО | Една од најубавите дами: Татјана Стојановска направи корекција на усните

1 min read

Телевизиската презентерка и поранешна Мис на Македонија, Татјана Стојановска важи за една од најубавите дами кај нас. Покрај природната убавина, Татјана постојано се грижи за својот физички изглед и секогаш е соодветно облечена за пригодата на која присуствува.

Иако со години беше препознатлива по својата црна и долга коса, таа неодамна се одлучи за малку посветла боја на косата. Но, тоа не е единствената промена која ја направи Татјана на себе. Презентерката сподели дека нанела трајна шминка на усните, козметичка техника која е многу популарна меѓу жените.

Па, како ви се допаѓа новиот изглед на Татјана Стојановска?

Што прави денеска – Татјана Стојановска, ТВ-презентерка

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Неколку пораки од Пентагон за Србија: Не е исто – НАТО интервенцијата во 1999 година и руската инвазија на Украина

Следно

Од вечерва нови рестрикции за вода во Тетово, изворот Лешница е загаден

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian