Вработена во банка пријавила напад од нејзин колега

1 min read

На 30.03.2022 во 14.40 часот во Полициската станица Центар, Л.Ѓ.(56) од Скопје пријавила дека околу 13.50 часот на нејзиното работно место во банка на подрачјето на Центар, по претходно недоразбирање, била физички нападната од колегата И.И.(61).

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

САДУ испрати покана за средба со синдикатот на УПОЗ за усогласување на нивните барања

Следно

Грција веројатно ќе ја продолжи важноста на ковид сертификатите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian