Рударска несреќа во Србија: Во експлозија загинаа 8 рудари, спасени се 58 рудари

1 min read

Утрово околу 4 часот од засега непозната причина се случила експлозија во рудникот „Соко“ кај Сокобања, објави Новости.

Според првите неофицијални информации, најверојатно се работи за експлозија на метан, по што се урнала дел од јамата.

Според досегашните неофицијални информации, од рудникот биле извлечени околу 65 лица, за жал загинале осум рудари, а 58 се повредени.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кои се условите да добиете субвенции зa инвертер клима уред од Град Скопје?

Следно

Доктор Елена Арсова: Што е алопеција ареата, болеста со која се бори сопругата на Вил Смит?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian