Михаела Алексовска ќе биде дел од кампот „Кошарка без граници“ во Милано

1 min read

Најдобрата млада македонска кошаркарка, Михаел Алексовска доби покана да биде дел од интернационалниот камп на НБА лигата кој од 1. до 5. јуни ќе се одржи во Милано.

Кампот „Кошарка без граници“ го организира одделот за младинска кошарка на НБА лига и ќе се одржи во периодот од 1. до 5. јуни во Милано и се очекува на него учество да земат повеќе од 40 најталентирани кошаркарки во Европа кои се родени 2005 година и помлади.

Ова ќе биде ретка можност за Алексовска да ги надгради уште повеќе своите кошаркарски знаења преку дружбата со своите врснички од цел свет.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Позната баба на „Тикток“ објави правила за својот погреб: Берта не е поканета

Следно

Полицијата не нашла никакво урнато летало во нивите кај Бујковци

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian