Апсење на скопскиот аеродром, најдено лице кое било барано со потерница

1 min read

На 31.03.2022 во 07.50 часот на Граничниот премин Меѓународен аеродром Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода А.Ј.(23) од Тетово, затоа што при извршена проверка било констатирано дека е со мерка „апси” во службената евиденција, по барање од Сектор за меѓународна полициска соработка-Оддел за потраги и од СВР Тетово за издржување затворска казна.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Тетово, кои подоцна го спровеле во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.

skopjeinfo.mk

Претходно

Вечерва пороен дожд и силен ветер, утре нестабилно време

Следно

Дендиас најави посета на Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian