ПОРОЕН ДОЖД И ГРМЕЖИ: Ова е најновата прогноза на УХМР до среда (ФОТО)

1 min read

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има појава на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и услови за ретка појава на ситен град.

Во следните денови ќе се задржи променливо облачно и посвежо време со повремени локални врнежи од дожд, а во деновите од викендот на планините од снег.

kurir.mk

Претходно

Хоџа: Процесот на попис на населението е и треба да остане само статистички

Следно

Европската хумана пракса и во Град Скопје: Еве што нуди ЈСП за лицата со попречености

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian