Не паркирајте под високи дрва, се очекува засилен ветер и дожд

1 min read

По најавите од Управата за хидрометеоролошки работи за појава на засилен јужен ветер над 60км/час и можна појава на краткотраен дожд во попладневните часови денес и утре, од ЈП „Паркови и зеленило“ упатуваат апел до граѓаните да не ги паркираат своите возила под високте дрвја, со цел да се избегнат несакани последици.

Исто така, доколку забележите паднато дрво можете да го пријавите во Центарот за управување со кризи на телефон 195 или да се обратите со директна порака или мејл до претпријатието, со цел екипите да интервенираат. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Обработливата површина намалена за 0,1 отсто

Следно

Академијата го замолила Вил Смит да ги напушти Оскарите по инцидетот: Тој одбил да го стори тоа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian