Проблеми за Реал Мадрид, Карло Анчелоти позитивен на коронавирус

1 min read

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, нема да ја предводи екипата на натпреварот што треба да се игра в сабота на гости против Селта, бидејќи позитивен на коронавирус.

– Нашиот тренер Карло Анчелоти има позитивен тест на коронавирус и мора да оди во изолација – соопшти Реал Мадрид.

Анчелоти сигурно нема биде на клупата на Реал на натпреварот против Селта, а несвесно е дали и ќе ја предводи екипата на првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите против Челси што треба да се игра на 6. април.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Мајли Сајрус им честита на идните младенци: Со среќа, мојот брак беше катастрофа

Следно

Пендаровски се сретна со австриската министерка за ЕУ: Историјата не смее да биде пречка за евроитеграцијата 

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian