Пепе задоволен по триумфот над Македонија: Многу патев, ќе беше неправда да не одиме на СП во Катар

1 min read

Португалскиот репрезентативец Пепе кој поради позитивен тест на ковид-19 не настапи против Турција, вчера беше дел од наптреварот на кој неговата селекција со 2:0 ја совлада Македонија во финалето на баражот за пласман на СП во Катар, зјави дека би била неправда доколку европскиот шампион од 2016 година не обезбедеше пласман на Мундијалот.

Вчера на стадионот „Драгао“ во Порто, Португалија со 2:0 ја совлада Македонија и обезбеди пласман на Светското првенство во Катар што ќе се игра во ноември и декември годинава.

– Многу патев последните неколку дена. Сите знаете дека се грижам за себе, но овој пат не зависеше од мене. Ми беше тешко што не играв против Турција, но среќен сум што се опоравив на време и дадов свој допринос Португалија да обезбеди пласман на СП. Заслуживме да одиме на СП, ќе беше неправда доколку не се квалификувавме на Мундијалот бидејќи имаме голем квалитет – рече Пепе.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Крис Рок пред 13 години тврдеше дека никогаш нема да се потсмева со Вил Смит

Следно

Обвинителството после долги 6 месеци не најде ништо спорно во секс кампот на извидниците

Latest from Blog

Перишиќ се сели во Лондон

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ одлучи кариерата да ја продолжи во Премиер лигата и тоа во екипата

MacedonianEnglishAlbanian