Николовски: Дозволивте политичарчиња без идеали и разум да ви кажуваат што да правите

1 min read

Математиката е проста и едноставна операција. Лесно пресметлива, лесно утврдлива. Оние кои се поведоа по паметот на лидерите на бојкотот се видновни за статистичката катастрофа на сопствениот народ, напиша на Фејсбук новинарот Марјан Николовски.

Тој во својот статус пишува дека во пописот 2021 година и,а графа Административно попишани. Со други зборови тоа се лица кои поверуваа во повикот за Бојкот и дека нив статистиката ги пронајде, но дека нивната етничка, верска и јазична определба остана енигма.

 

kurir.mk

Претходно

Снопче: Резерви за веродостојноста на пописот, ги анализираме резултатите

Следно

19-годишник со нож се заканувал на девојка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian