ФОТО | Прекрасен моден детаљ: Ана Ивановиќ ја носи најскапата чанта во светот

1 min read

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ секогаш прави интересни модни комбинации, а нејзиниот стил честопати е главна тема во медиумите. Неодамна, таа сподели своја фотографија на која носи интересен моден детаљ.

За својата попладневна прошетка, Ана избрала едноставна комбинација, совршена за пролетните денови кои се пред нас – тесни, црни панталони, чизми во истата боја, палто во окер боја и чанта која ги воодушеви сите оние кои ги следат модните трендови.

Со оглед на тоа што Ана не е тип жена која ги истакнува материјалните работи, таа сосема дискретно ја понела својата чанта од француската модна куќа „Hermes“, поточно познатиот модел чанти „Birkin“, која е скоро невозможно да се купи туку-така. Имено, за оваа чанта има листа на чекање, а само избраните имаат можност да ја купат.

Цената на оваа популарна чанта варира помеѓу 9000 и 13000 долари, а најскапата „Birkin“ чанта на сите времиња била неверојатни 500 000 долари.

ВИДЕО | Ана Ивановиќ направи неверојатна трансформација: Поранешната тенисерка во улога на супермодел

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Мицкоски со порака до власта: Нема вечно да ви траат црвените килими, и луксузните коли, набрзо следува одговорност

Следно

Виландер го гледа Новак како главен фаворит за триумф на Ролан Гарос

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian