Елмас: Ние сме млада селекција со големи срца

1 min read

Фудбалската репрезентација на Македонија не успеа да оствари историски успех и да се обезбеди пласман на Светското првенство во Катар откако во финалниот бараж натпревар загуби од Португалија со 2:0, но Елиф Елмас најавува големи работи во иднина.

„Дијамантот“ на својот профил на Инстаграм напиша дека иднината е пред македонската репрезентацијата која е и донесе нови радости на Македонија.

– Прекрасно искуство. Млада селекција со големи срца. Тек допрва ќе се радува Македонија – порача Елмас.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Трагедија: Почина младиот пејач Том Паркер од групата The Wanted

Следно

Маричиќ: Администрацијата внимателно ја намалуваме, добрите кадри мораме да ги мотивираме и задржиме

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian