Во грчко возило пронајдени неколку мигранти

1 min read

На 28.03.2022 во 11.45 часот во Полициското одделение Петровец, вработен во АРСМ-Касарна „Страшо Пинџур“-Петровец, пријавил дека околу 12.00 часот во товарно возило „даф“, кое влегло во државата и касарната од Република Грција, во сандак со алат биле пронајдени 4 лица мигранти од Гана. Мигрантите биле спроведени во Транзитен центар Табановце за понатамошна постапка.

Увид извршиле екипи на Полициското одделение Петровец и Регионалниот центар за гранични работи Север и се преземаат мерки за расчистување на счлучајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

Премија од 4,5 милиони евра доколку фудбалерите се пласираат на Мундијалот во Катар

Следно

Лондон инсистира на целосно повлекување на руските сили од Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian