ВИДЕО: Левандовски и Зиелински ја урнаа Шведска, Полска ќе игра на СП

1 min read

Денеска покрај репрезентацијата на Португалија од европската зона, и селекцијата на Полска обезбеди настап на Светското првенство во Катар 2022.

Полјаците пред своите навивачи успеаја со 2:0 да триумфираат над Шведска за осмо учество на Мундијалите.

Двата погодоци беа реализирани во второто полувреме, за предност се погрижи Левандовски од пенал во 49 минута.

Конечниот епилог го постави Зиелински ко ја затресе мрежата на Олсен во 74 минута.

За гостите настапи и една од најголемите ѕвезди Златан Ибрахимовиќ, но не успеа да се запише во листата на стрелците, а целиот меч го одигра Швеѓанецот со македонско потекло, Дејан Кулушевски.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Драстична промена: Жена покажала како изгледа по седум години брак и две деца

Следно

Духовитата страна на Вучиќ: Имав 50 отсто шанси кај Деми Мур, убавината на мајка ми никој не ја наследи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian