ВИДЕО: Ериксен со прекрасен гол против Србија на теренот на кој доживеа срцев удар

1 min read

Денеска во пријателски натпревар репрезентацијата на Данска убедливо со 3:0 ја совлада селекцијата на Србија.

Гол серијата ја започна Меле во 15 минута од средбата, а во 53 минута предноста за домаќините ја зголеми Линдстром.

На „Паркен“ стадионот за Данците настапи и Кристијан Ериксен кој со еден прекрасен погодок во 57 минута го постави конечниот епилог.

Ова беше прв настап за Ериксен на стадионот „Паркен“ во Копенхаген на кој лани во јуни доживеа срцев удар на натпреварот од Европското првенство против Финска.

Тогаш неговиот живот беше спасен во последен момент, а лекарите кои правеа реанимација подоцна открија дека срцето на Ериксен престанало да чука на неколку секунди.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Заборавени оскаровци: Филмски предлози кои ќе ви ја донесат романсата на минатиот век

Следно

Кацарска: Ние сме една од ретките држави без „уставна тужба”

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian