Прегазен пешак во Скопје, возачот побегнал

1 min read

На 28.03.2022 во 12.06 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Александар Урдаревски“ со сервисна улица што ја поврзува со ул.„Петар Манџуков“, патничко возило удрило во С.С.(67) од Скопје, по што го напуштило местото на настанот.

С.С. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

Лила Милиќ: Трансродов маж го тераа да носи женски кецели, па ја загуби работата

Следно

Макрон денеска телефонски ќе разговара со Путин

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian