Нови преговори денеска меѓу Русија и Украина

1 min read

Преговорите меѓу руската и украинската делегација во Истанбул ќе започнат денеска во 9:30 часот, соопшти денеска кабинетот на турскиот претседател.

Според соопштението, преговорите ќе се водат во Палатата Долмабахче.

– Средбата ќе се одржи зад затворени врати, се додава во соопштението.

Турските медиуми синоќа јавија дека членовите на украинската делегација пристигнаа во Истанбул за да учествуваат на претстојните разговори со Русија.

kurir.mk

Претходно

Денес се празнува: Светиот апостол Аристовул

Следно

Блумберг престанува со работа во Русија и во Белорусија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian