Лондон инсистира на целосно повлекување на руските сили од Украина

1 min read

Британската влада се огласи денеска со реакција, откако по мировните преговори во Турција, Русија соопшти дека има намера да ги намали борбените активности околу два украински града.

-Ќе го судиме (Владимир) Путин и неговиот режим според неговите постапки, а не според неговите зборови, изјави портпаролот на премиерот Борис Џонсон.

-Не сакаме да видиме ништо помалку од целосно повлекување на руските сили од украинска територија.  (МИА)

kurir.mk

Претходно

Во грчко возило пронајдени неколку мигранти

Следно

Мините во Црното Море се опасност за бугарските рибарски бродови

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian