Тешко повреден скопјанец откако со мопед излетал од патот

1 min read

На 27.03.2022 во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Вера Радосавлевиќ“, мопед „пиаџо“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Д.Т.(50) од Скопје, излетал надвор од коловозот.

Во несреќата возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од екипа од СВР Скопје.

skopjeinfo.mk

Претходно

ДНЕВЕН КОВИД БИЛАНС: 48 нови случаи на ковид-19, две лица починаа

Следно

ФОТО Инфлуенсерката Шијакоска повторно в болница: Тешко ми е да се навикнам на новата беспомошна јас

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian