Преговорите меѓу Русија и Украине почнуваат утре во 9:30 часот

1 min read

Преговорите меѓу руската и украинската делегација во Истанбул ќе започнат утре во 9:30 часот, соопшти денеска кабинетот на турскиот претседател.

Според соопштението, преговорите ќе се водат во Палатата Долмабахче.

– Средбата ќе се одржи зад затворени врати, се додава во соопштението. (МИА)

kurir.mk

Претходно

Захарова се заканува: Ќе преземеме мерки, Скопје работи против своите национални интереси

Следно

Српската полиција демантира: „Снајперистката Багира“ не е во Украина, таа е во затвор во Пожаревац

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian