Португалците веруваат во триумф над Македонија

1 min read

Португалските фанови се убедени дека нивните фудбалери ќе ја совладаат Македонија во утрешниот бараж натпревар и ќе обезбедат пласман на Светското првенство во Катар.

Весникот „А Бола“ објави анкета во која ги праша своите читатели дали Португалија ќе ја победи Македонија и ќе игра на Мундијалот во Катар.

Дури 85.9 отсто гласачите сметаат дека Португалија ќе победи и ќе обезбеди пласман на СП во Катар, додека 14.1 отсто веруваат во триумф на Македонија.

Да се надеваме дека утревечер избраниците на селекторот Благоја Милевски ќе успеат да приредат ново изненадување како тоа што беше минатиот четврток кога ги победија „аѕурите“во Палермо и ќе ги расплачат и Португалците.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Српската убавица Софија Мило и фудбалерот Лука Јовиќ добија уште еден син: Откриено и името на бебето

Следно

Москва најави „адекватен одговор“ откако протеравме петмина руски дипломати

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian