Неколку вработени во МВР се заканувале на човек, преземени соодветни мерки

1 min read

На 27.03.2022 во 01.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Е.А.(30) од с.Буковиќ, скопско, пријавил дека на 26.03.2022 околу 19.45 часот, по претходно недоразбирање во сообраќајот на автопатот Тетово – Скопје, пет лица му се заканиле, а двајца од нив имале огнено оружје.

По преземени мерки било утврдено дека станува збор за лицата Ф.Р.(44), А.А.(38), Д.Н.(41), Н.С.(28) и Д.Д.(48), сите од Гостивар и сите вработени во МВР.

За настанот бил известен Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди и се преземаат мерки за расчистување на случајот.
 

skopjeinfo.mk

Претходно

Ковачевски и Петков се оптимисти, работните групи комуницирале со нова динамика

Следно

Хајнекен ја прекина работата во Русија поради војната во Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian