Манчини останува селектор на „аѕурите“

1 min read

Поразот од Македонија што значеше елиминација на Италија од баражот за пласман на Светското првенство во Катар, ќе резултира со големи промени во репрезентацијата но во играчкиот кадар, додека Роберто Манчини ќе остане селектор, пишува „Газета дело Спорт“.

 

Весникот пишува дека Манчини ќе остане на селекторската функција и ќе направи ремонт, односно подмладување на репрезентацијата. Претседателот на фудбалската федерација на Италија, Габриеле Гравина му даде поддршка на Манчини кој минатото лето стана европски шампион и порача дека едно разочарување во квалификациите не е причина за прекина на соработката.

Засега тројца „ветерани“ најавија дека повеќе нема да играат за „аѕурите“ и тоа се Џорџо Кјелини, Жоржињо и Чиро Имобиле, и во иднина лидери на репрезентацијата треба да бидат Заниоло, Скамака, Распадори, Тонали, Сенси, Песина…

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО Инфлуенсерката Шијакоска повторно в болница: Тешко ми е да се навикнам на новата беспомошна јас

Следно

Софијанова: Децата кои прележаа ковид имаат дијабет и срцеви заболувања

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian