ФОТО | Вљубени парови продефилираа на црвениот килим: Гламур и романтика на „Оскарите“

1 min read

На црвениот килим на 94-тото издание на доделувањето на „Оскарите“ прошетаа голем број славни личности кои оставија впечаток со своите модни изданија.

Но, освен со модниот стил, некои од ѕвездите издоминираа на свеченоста покажувајќи ја својата љубов и гламур.

Пенелопе Круз и Хавиер Бардем беа доказ за моќен холивудски пар, двајцата номинирани за Оскар, а зрачеа со елеганција. Никол Кидман и Кит Урбан се гледаа заљубено, а како вистински тинејџери се топеа со поглед и Мила Кунис и Ештон Качер.

Вистинска љубовна сила покажаа и Семјуел Л. Џексон со сопругата, но и Кирстен Стјуарт со својата партнерка Дилан Мејер.

Семјуел.Л Џексон/ЛаТања Џексон/ЕПА ЕФЕ
EPA-EFE/DAVID SWANSON
Кристен Стјуарт/Дилан Мејер/ЕПА ЕФЕ
EPA-EFE/DAVID SWANSON
Пенелопи Круз/Хавиер Бардем/ЕПА ЕФЕ
EPA-EFE/DAVID SWANSON
Рејчел Зеглер/ Андрес Ривера/ЕПА ЕФЕ
EPA-EFE/DAVID SWANSON
Мила Кунис/Ештон Качер/ЕПА ЕФЕ
EPA-EFE/DAVID SWANSON
Дензел Вашингтон/Паулета Вашингтон
EPA-EFE/DAVID SWANSON
Вил Смит/Џејда Пинкет Смит/ЕПА ЕФЕ
EPA-EFE/DAVID SWANSON

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Бајден предложи 6,9 милијарди долари за помош на Украина против Русија и зајакнување на НАТО

Следно

Ван Гал има порака за Тен Хаг: Манчестер јунајтед не е фудбалски туку комерцијален клуб

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian