ФОТО | Холивудската шлаканица ги шокираше сите: Погледнете како реагираа ѕвездите на „шамарот“ на Оскарите!

2 mins read

Секој може да го изгуби трпението, зарем не? Па макар било и на доделувањето на „Оскарите“.

Вчерашниот холивудски спектакл се претвори и во мала драма. Имено, цел свет го виде Вил Смит испровоциран од Крис Рок. Водителот кој направи неумесна шега за косата на сопругата на Смит, буквално си доби „јавна шлаканица“ од актерот.

Публиката нормално не остана рамнодушна, а неколку смрзнати и шокирани лица како Никол Кидман и Лупита Нјонго беа „фатени“ од камерите.

Вил Смит/Лупита Нјонго/Профимедиа
Credit line: ABC / BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia
Никол Кидман/Профимедиа
Credit line: Robyn Beck / AFP / Profimedia

Били Ајлиш исто така имаше „збунета“ реакција, која ја споделија на Твитер.

Неверување, гримаси и збунетост – сигурно било „забавно“ да се посведочи вакво нешто.

Реакции има и од јавните личности на Твитер – некои ја оправдуваат неговата реакција, некои сметаат дека сево ова е претерано!

ФОТО+ВИДЕО | Скандал на Оскарите: Вил Смит го удри в лице и го опцу комичарот на сцена!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Израелскиот премиер има корона, а вчера имаше средба со Блинкен

Следно

Романскиот судија Хацеган доживеа срцев удар додека тренирал

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian