Дали е возможно: Овој актер е ист како Новак Ѓоковиќ, вистински двојник!

1 min read

Тенисерскиот шампион Новак Ѓоковиќ е чист доказ на теоријата на научниците дека секој од нас во светот има барем еден двојник.

И тоа ни помалку ни повеќе, од „фабриката за сништа“, од филмската индустрија. Еве кој е двојникот на Новак Ѓоковиќ.

Мајлк Еглер/ЕПА/ЕФЕ
EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Се работи за наградуван режисер и драмски актер, а воедно и продуцент Мајкл Енглер, кој стои зад филмот „ Downtown Abby“, а работеше и на бројни проекти и сериски остварувања.

Ако некогаш се случи можност да се направи филмска приказна околу „изгубените двојници“, ова ќе биде совршена прилика. Новак и Мајкл личат како да се браќа.

Многумина ќе се испочудат дали е ова некаква оптичка илузија, но заклучокот е тој – исти им се и обликот на главата, насмевката, погледот. Ако ништо друго, ќе знаеме барем како ќе изгледа Новак кога ќе биде во пензија.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Претседателски избори во Србија: Според анкетите, Вучиќ води со 52 отсто

Следно

Милевски:  Не дојдовме во Португалија како туристи, дојдовме да победиме

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian