ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Од утре облачно и врнежливо време

1 min read

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време, а утре попладне во југозападните делови ќе има слаби локални врнежи од дожд, најавува УХМР.

Поинтензивни врнежи се очекуваат од четврток до сабота кога ќе дува и засилен до силен ветер од јужен правец.

Утре минималната температура ќе биде минус еден степен, а максималната ќе достигне 19 степени.

Според прогнозите, од вторник до сабота дневните температури ќе се движат меѓу 13 и 22 степена.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Виландер: Ѓоковиќ ќе биде прв фаворит на „Ролан Гарос“, но под еден услов

Следно

Бериша: ПД има потреба од обединување како што на птица и треба воздух

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian