ВИДЕО: Жешко е на трибините, судир на „Комитите“ и „Чкембарите“

1 min read

Навивачите на Вардар и на Е. Пелистер, „Комитите“ и „Чекмбарите“ се обидоа физички да се пресметаат веднаш по влегувањето на гостинските фанови во СЦ „Јане Сандански“ за време на големото ракометно дерби.

Веднаш по влегувањето на гостинските навивачи започнаа провокациите помеѓу двете навивачки групи, а потоа дојде до обид за тепачка помеѓу “’Комитите“ и „Чекмбарите“.

Дел од „Комитите“ дојдоа до трибината каде што се наоѓаат „Чкембарите“ и се обидоа физички да се пресметаат. Сепак, до полголм инцидент не дојде по интервенцијата на полицијата.

 

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дали знаевте? Јелена Карлеуша била луда по еден добро познат пејач, а тој не ја ни погледнувал

Следно

Градот е целосно уништен, убиени се 200 цивили – се огласи градоначалникот на Чернихив

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian