ВИДЕО: „Чкембарите“ се степаа со полицијата на излегување од салата

1 min read

Големото ракометно дерби помеѓу Вардар и Е. Пелистер заврши со триумф на гостите од 23:24, а натпреварот го одбележаа и навивачите.

Веднаш по влегувањето во СЦ „Јане Сандански“ во 10 минута од натпреварот, гостинските навивачи „Чкембарите“ се спречкаа со полицијата, а потоа имаше и обид за физичка пресметка и со „Комитите“ .

По завршување на натпреварот, „Чкембарите“ при напуштање на салата повторно се спречкаа со полицијата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Сара Јо откри: Бев разочарана што не победив, но не очајувам

Следно

Спасовски: Горд сум на тоа што за првпaт ние поставивме командирка Албанка на полициската станица во Теарце

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian