Виц на денот: Крава

1 min read

Некоја девојка на село го однела бикот на парење со крава од некоја од соседните куќи, и додека бикот и кравата се пареле, девојката и момчето кое било сопственик на кравата седеле на оградата и ги гледале.

По некое време момчето ѝ вели на девојката:

– Кога го гледам вака бикот, просто и мене ми се прави истото.

Девојката се врти и му вели:

– Прави што сакаш, кравата е твоја.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Салах му се одмазди на Мане, Алжир и Тунис поблиску до СП 2022

Следно

Од ноќеска почна летното сметање на времето

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian