Почувствуван земјотрес во Валандовско

1 min read

Земјотрес со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала утринава беше почувствуван од населението во Валандово и околината.

Како што информира Сеизмолошката опсерваторија, земјотресот кој потекнува од епицентрално подрачје Валандово, е регистриран во 6:44 часот на 120 километри југоисточно од Скопје со Рихтерова локална магнитуда ML2.2 и интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дневен хороскоп за 26 март: Не дозволувајте никој да ви влијае на одлуките

Следно

Арсовска: Во тек е ревизија на работењето на претходното раководство

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian