Ако седне на клупата на Јунајтед, Тен Хаг веднаш ќе ги избрка трите најголеми ѕвезди

1 min read

Актуелниот тренер на Ајакс, Ерик тен Хаг кој е виден како иден предводник на Манчестер јунајтед, планира веднаш да се ослободи од проблематичните фудбалери кои всушност се и најголеми ѕвезди во екипата.

Англиските медиуми, немаат дилеми дека Тен Хаг ќе биде наследникот на Ралф Рангник на клупата на Јунајтед и тоа нема да биде добра вест за Кристијано Роналдо, Пол Погба и Хари Мегваер.

Имено, поранешниот холандски репрезентативец Рене ван дер Гијо смета дека Тен Хаг е строг тренер чии принципи се косат со тие на Роналдо, Мегваер и на Погба кои наместо хармонија, внесуваат немир во соблекувалната.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Ериксен се врати во репрезентацијата и веднаш даде гол

Следно

Денес се слави Торжество на Православието

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian