Твитер за победата на Македонија: Италјанците утрово ќе го испијат своето депресо!

1 min read

По вчерашната изненадувачка и неочекувана победа на фудбалската репрезентација на Македонија против репрезентацијата на Италија, твитерџиите повторно се креативни и инспиративни. 

Ова се најинтересните твитови од ноќта која измина. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Кличко: Ова е месец на трагедија и храброст

Следно

Европскиот совет до Русија: Воените злосторства мора да запрат

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian